4 fryzury zrobione prostownicą

Prostownica kojarzy ci się jedynie z… prostowaniem włosów? To błąd. Za jej pomocą możesz wyczarować też inne fryzury!

1. Zdefiniowane loki

Są staranne, wypracowane i tworzą bardzo kobiecy look. Ich zrobienie zajmuje trochę więcej czasu, ale efekt jest naprawdę tego warty! Łatwiej będzie ci je zrobić prostownicą z wąską płytką, która ma zaokrąglone brzegi. Wystarczy dookoła niej zakręcać pasma i powoli ją zsuwać w dół włosów. Aby efekt był bardziej naturalny, rozczesz je delikatnie przy nasadzie głowy.

2. Naturalnie proste

Wyglądają tak, jakbyś nie używała żelazka. Delikatne wygładzanie włosów zajmuje kilka minut i jest bardzo proste. Wystarczy, że przeciągniesz prostownicą grube pasma włosów. Idealnie nadaje się do tego żelazko z szerokimi płytkami.

3. Uniesione u nasady

Za pomocą prostownicy możesz dodać włosom objętości i szybko poprawić fryzurę w ciągu dnia, na przykład przed imprezą. Wystarczy, że uchwycisz żelazkiem cienkie pasmo przy nasadzie włosów, przeciągniesz je kilka centymetrów do góry, a następnie ruchem zaokrąglającym (przypominającym kształt litery C) przesuniesz je do końca długości. Włosy będą wyglądały jak wymodelowane przez fryzjera.

4. Seksowne fale

Są bardzo kobiece i co ważne – pasują do każdej stylizacji. Jak je zrobić? Chwyć prostownicą pasmo włosów, kilka centymetrów od nasady. Trzymaj żelazko ukośnie i obkręcając powoli je w dłoni, przesuwaj w dół po pasmie. Przeczesz włosy delikatnie fale palcami i utrwal je lakierem.

URODA

foto: Serwis Prasowy

Dodaj komentarz